• Promi vaisiniai šviestuvai
    Promi vaisiniai šviestuvai

Folijavimas

Folijavimas – medžiagos (popieriaus, odos, plastiko) dalies dengimas folija.

TECHNOLOGIJA. Folijavimas yra naudojamas metalizuotų ir spalvotų folijų štampavimui ant spausdinto atvaizdo ar tiesiogiai ant spausdinamos medžiagos. Naudojama speciali karšto štampavimo folija, kurią sudaro nešančioji plėvelė, pigmentinis/metalizuotas dažų sluoksnis ir klijų sluoksnis. Folija yra prispaudžiama prie spausdinamos medžiagos įkaitusios reljefinės formos pagalba. Iškilieji formos elementai, kontaktuodami su folija, suskystina klijus, kurie prilimpa prie medžiagos. Nepakaitintos folijos vietos lieka ant nešančiosios plėvelės.


SPAUDOS RŪŠYS. Šis spaudos apdirbimo būdas taikomas skaitmeniniu, ofseto arba šilkografijos būdu atspausdintai produkcijai apipavidalinti.


REZULTATAS. Folijavimas naudojamas norint gaminiui suteikti metalizuoto paviršiaus, prabangos įspūdį. Šiuo būdu užrašus bei grafiką galima pernešti įvairiomis spalvomis, tačiau populiariausios auksinė ir sidabrinė, kurios siejamos su prabangą ir išskirtinumą simbolizuojančių brangiųjų metalų – aukso bei sidabro – spalvomis.


FOLIJAVIMAS IR ĮSPAUDAS. Folijavimas gali būti atliekamas ir kartu su spaudimu (angl. debossing/embossing). Tuomet norimas paviršius ne tik dengiamas folija, bet ir padaromas jo reljefinis iškilimas.


KUR TAIKOMA? Folijuojant galima perkelti tekstą bei kitus įvairius grafikos elementus ant įvairiausių daiktų: darbo knygų, aplankų, atvirukų, kvietimų, pieštukų, apdovanojimų,  plastikinių kortelių, odos gaminių, kt.

 

 

Parašykite mums